Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem – skuteczne i nowoczesne rozwiązania

Dla tych, którzy chcą, aby dłuższy wyjazd czy wakacyjna wycieczka nie wiązały się z obawą przed włamaniem, ogromne znaczenie ma odpowiednie zabezpieczenie swojej nieruchomości. Dom i znajdujące się w nim mienie to często lwia część dobytku jego właścicieli. Dlatego też to, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem, może spędzać sen z powiek. Mamy jednak propozycje, które mogą sprawić, że właściciele nieruchomości odetchną z ulgą.

Zabezpieczenie domu przed włamaniem

Nie ważne, czy dom znajduje się na peryferiach miasta, czy kilkadziesiąt kilometrów od jego granic – zawsze może być sporą pokusą dla złodziei. Dlatego, aby intruz nie miał szans niepostrzeżenie wedrzeć się na teren posiadłości, trzeba wiedzieć jak zabezpieczyć podwórko przed złodziejem oraz jak sprawić, aby nie wszedł on do budynku.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu urządzeń, które szybko zareagują na wypadek takiego zdarzenia, a dodatkowo będą monitorowały sytuację wokół nieruchomości. Należą do nich:

  • systemy alarmowe – składają się na nie centrale alarmowe z szyfratorem oraz czujki reagujące na rozmaite czynniki:
  1. PIR – wykrywające zmiany w polu podczerwieni
  2. czujki magnetyczne – zasygnalizują one, jeżeli okno lub drzwi zostaną otwarte
  3. czujki dymu i ognia
  4. akustyczne czujki zbicia szyby
  5. PET – są one produkowane z myślą o właścicielach zwierząt. Czujka tak odróżnia ludzi od zwierząt
  • monitoring – to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak zabezpieczyć podwórko przed złodziejem. Sprzęt ten pozwala na rejestrację obrazu sprzed terenu posesji i jego przesyłanie do pracowników ochrony.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem – co ma kluczowe znaczenie w ochronie domu i mienia?

Planując, jak zabezpieczyć podwórko przed złodziejem i dom przed włamaniem, nie można poprzestać na zakupie specjalistycznego sprzętu. Konieczna jest też współpraca z profesjonalistami, czyli z firmą świadcząca usługi z zakresu ochrony i monitorowania obiektów.

Firma AKODO SECURITY zajmuje się kompleksowym doradztwem dotyczącym wyboru odpowiedniego systemu zabezpieczeń, a także prowadzi zdalny, ciągły nadzór wizyjny nieruchomości. Usługi takich specjalistów i nowoczesne urządzenia to najlepsze oręże do walki z nieproszonymi gośćmi.